Контрольна робота. Творчість В.Чемериса, Ю.Винничука.
Українська
література 8 клас
Тема уроку. Контрольна робота. Творчість
В.Чемериса, Ю.Винничука. Тести.
Мета уроку. Перевірити, оцінити рівень засвоєння
учнями програмового матеріалу з теми, вміння давати письмову оцінку персонажам
та їхнім вчинкам; розвивати пам‘ять,
увагу, логічність у викладі думок;
виховувати старанність, наполегливість.
Обладнання: роздатковий матеріал для контрольної
роботи (тести).
Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь
та навичок.
Методи та прийоми: самостійна робота, літературний
диктант, творча вправа.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Побажання.
-Перед початком роботи побажайте своїм
однокласникам успіху.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
ІІІ. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
ІV. Самостійна робота учнів. Виконання тестових
завдань.
1.
Кого з персонажів повісті В.Чемерисв «Вітька+Галя, або
Повість про перше кохання» прозивали Жучком?
а) Петра Білого; б) діда Свирида;
в) Федька Котигорошка; г) Вітька
Горобця.
2.
Що носив міліціонер Причепа в кобурі?
в) хліб і помідори; б) хліб і ковбасу; в) помідори та
огірки; г) пістолет.
3. Які почуття охопили князя
після похорону дракона (за повістю-казкою Ю.Винничука «Місце для дракона»)?
А) самотність і біль; б)
невимовна радість;
в( ненависть до оточуючих; г)
спокій та впевненість.
4. Чиї це слова: «Коли народ не
має кого проклинати, сила його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!»? (за повістю-казкою Ю.Винничука «Місце для
дракона»)
А)
Пустельника; б) лицаря; в) дракона; г) князя.
5.
Чому Галю всі чаплинські собаки знають,
як облуплену? ( за повістю
В.Чемерисв «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»)
А) вона носить по селу пошту; б) вона їх підгодовує; в) вона по кілька разів на день обʹїжджає
село; г) у неї вдома багато власних
собак.
6. Що
зіпсувало в кінотеатрі враження глядачів від поцілунку лицаря та принцеси на
екрані? ( за повістю В.Чемерисв «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»)
А)
голосний сміх; б(
Федько з гітарою;
в) будильник Вітька;
г)деренчання мобільного.
7.
Схарактерихуйте образ Федька – одного з головних героїв повісті В.Чемериса
«Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».
8. Що
таке алегорія? Поясніть алегоричність образу дракона.
9.
Напишіть невелике міркування на одну з тем;
1.
«Життя володаря не варте й одного рядка
поета»
2.
Добро й зло в повісті Ю.Винничука «Місце для дракона»
3.
Щирість почуттів головних героїв у повісті В.Чемериса «Вітька + Галя, або
Повість про перше кохання».
V. Збір зошитів. Відповіді на запитання, що
виникли в учнів під час написання контрольної роботи.
VІ.
Виконання додаткових завдань з теми.
а) Творче завдання.
На аркуші паперу А4 записане запитання: «Якби я
був письменником, що б я змінив у сюжеті повісті Ю.Винничука «Місце для
дракона»?.
Кожен учень
пише стисло свої думки, згортає аркуш так, щоб не було видно відповіді, передає
наступному учневі. Аркуш передається від учня до учня, поки всі не дадуть
відповідь на питання. По завершенню вчитель зачитує всі відповіді. Учні
визначають, яка з них найвдаліша.
б)
Літературний диктант
1.
Про яку голубу куницю йдеться у творі?
2.
Жанр твору
«Вітька+ Галя, або Повість про перше кохання».
3.
Чим закінчилася
спроба Вітька покурити при Галі?
4.
Що таке рандеву?
5.
Що намальовано на
хаті Галі Козачок?
6.
Прізвище Вітька.
7.
Де відбувся перший
поцілунок Галі та Вітька?
8.
Яку пісню співав
Вітько під вікном у Галі?
9.
Яку зброю використали хлопці на дуелі?
10.
Хто був у творі турецьким охотником?
11.
Яку роботу по господарству вдома у Галі виконали Вітько з
Федьком?
12.
Що носив Причепа у кобурі?
13.
Хто з героїв
повісті зважився на підкоп?
14.
Прізвисько Причепи.
15.
На якого звіра чатував Федько біля ставка?
16.
Які найкращі ліки від усіх хвороб, на думку Вітькової
мами?
17.
Що збирав дід Свирид по селу?
18.
Що дала Федькові Галина мати після сватовства?
19.
Де Федько взяв сомбреро?
20.
У якому році відбувались описані у творі події?
21.
Хто така Оксана?
22.
Скільки ще років
Вітькові треба чекати на «голубу куницю»?
23.
Як Галя ласкаво називала Вітька?
24.
Кого врятувала Галя від Кордебалета?
VІІ. Рефлексія. Підсумки уроку.
Коментарі
Дописати коментар